24.01.18

NB! Ühinemisjärgse Häädemeeste sümboolikaks on endise Häädemeeste valla vapp ja endise Tahkuranna valla lipp.

Häädemeeste vald

Vapi kirjeldus: kuldsel kilbil sinised kaljas ja müürlõikes päis ning viimasel hõbedane täht.

Lipu kirjeldus: kollasel väljal sinised kaljas ja müürlõikes päis ning viimasel valge täht. Lipu laiuse ja pikkuse suhe on 1:1, normaalsuurus 105x105 cm.

Selgitus: kaljas osutab Häädemeeste valla ajaloos suurt tähtsust omanud purjelaevaehitusele. Müürhambuline päis sümboliseerib riigipiiri, hõbetäht sihiteadlikkust ja eesmärgikindlust. Kuld tähistab väärikust, õnne ja heaolu; sinine märgib merd, tõde ja lootust; hõbe on valguse ja puhtuse tähis.

Autor on Priit Herodes.

Sümbolid võeti kasutusele 1. detsembril 1997.

Kasutamise kord: vallalipp heisatakse vallavolikogu, -valitsuse ja -asutuste poolt korraldatavatel üritustel. Vallalippu võivad kasutada valda esindavad kultuuri- ja spordidelegatsioonid. Eraisikud võivad vallalipu heisata riiklike pühade, lipupäevade ja suuremate perekondlike sündmuste (pulmad, juubelid jt) puhul.

Vallalipu kujutist võib kasutada vallavolikogu ja -valitsuse ametlikel trükistel ning suveniiridel. Vallalipu kujutise kasutamisel reklaamis või muul äritegevuse eesmärgil on maksustatud. Vallalipu kasutamist kontrollivad vallavolikogu ja -valitsuse liikmed ning õiguskaitseorganid.

Häädemeeste valla vappHäädemeeste valla lipp

Toimetaja: TOOMAS ABEL