Peaminister Jüri Ratas külastas Häädemeeste valda

31. märtsil külastas Häädemeeste Keskkooli peaminister Jüri Ratas. Ta pidas õpilastele loengu „Poliitika ja eetika" ning kohtus õpetajatega.
Jüri Ratase sõnul on poliitikas olulised väärtused ausus, töökus, perekond, sõbrad ja meeskond. Poliitikas tuleb ette ka keerulisi hetki ning siis on hea teada, et perekond on alati toeks. See on olnud tema peaministriks olemise ajal ka üks murekoht, et ta ei saa piisavalt koos olla oma perega. Jüri Ratas on olnud poliitikas pikka aega ja tema suureks rõõmuks ei ole ta ühtegi sõpra selle aja jooksul kaotanud. Ta kutsus õpilasi üles olema töökas ning õppima. Samuti pani ta südamele, et hoolitaks oma perekonnast ja sõpradest ning leitaks nende jaoks aega. Abiturientidele oli peamine sõnum olla koolis oma käitumise ja tegudega väiksematele õpilastele eeskujuks ning mõelda, milline on nende panus koolile praegu ja tulevikus vilistlasena. Kohtumisel oli juttu sellest, et sel aastal saavad kohalikel valimistel osaleda juba ka 16-17aastased noored. Jüri Ratas inspireeris valimisealisi õpilasi mõtlema, milliseid arenguid tahaksid nemad näha oma koduvallas ning vastavalt sellele esitama kandidaatidele küsimusi. Peaministrile igal juhul osati esitada huvitavaid küsimusi ja vastata ka tema küsimustele.

Õpetajatega kohtumisel räägiti valitsuse võimalustest toetada elu maapiirkonnas ning õpetajate tööst ja selle tasustamisest. Nii õpilaste kui ka õpetajatega oli muuhulgas juttu valdade ühinemisest ning peaminister lubas kõrva taha panna, mida Häädemeeste koolis sel teemal arvatakse.

Aule Kink, Häädemeeste Keskkooli direktor

Enne koolitundi jõudis peaminister läbi astuda ka vallamajast, kus toimus lühike sisukas mõttevahetus päevateemadel meie vallavolikogu juhtidega.

Fotod kohtumistelt /valitsus.ee/: https://www.dropbox.com/sh/x6kqz65tts7l2gk/AACVvhOTiKJpbBDrtecP-B7ya?dl=0