« Tagasi

Kaitseliit korraldab õppuse ORKAAN, mille käigus harjutatakse võimalikult realistlikult läbi mitmesuguseid hübriidsõja ja elanikkonnakaitsega seotud tegevusi

Hea Häädemeeste valla elanik

1. – 3. detsembril korraldab Kaitseliidu Pärnumaa malev Häädemeeste ja Saarde vallas õppuse ORKAAN koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga ning Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooniga Zemessardze.

Kavas on läbi harjutada mitmeid stsenaariume, mis on seotud hübriidsõja ja elanikkonnakaitsega. Laupäeval rajatakse õppuse alale kontroll-läbilaskepunktid sõidukite ja isikute kontrollimiseks ning pühapäeval viiakse Häädemeeste alal läbi massirahutuse vastase tegevuse õpe politseile. Imitatsiooni vahendite kasutamine on kõige aktiivsem pühapäeval Massiaru ja Urissaare alal. Imitatsiooni vahendeid võidakse kasutada kogu õppuse perioodi jooksul.

Massirahutuse vastase tegevuse õppe raames kleebitakse Häädemeeste alale häiriva sisuga plakateid ja hõigatakse valjuhääldist sõnumeid, mille eesmärk on õppusel osalevale isikkoosseisule kuvada võimalikult reaalset konflikti õhustikku.

Õppusel osalev isikkoosseis on märgistatud värviliste lintidega ja kohalikke elanikke õppuse raames ei peatata.

Küsimuste või probleemide korral helistage Pärnumaa maleva teavituse ja tsiviil-sõjalise koostöö spetsialistile, tel 53 028 409.